• Akredytacja programu Erasmus

• W roku szkolnym 2022/23 Przedszkole nr 7 w Zalesiu Górnym przystąpiło do Akredytacji Erasmusa Gminy Piaseczno 2021-2027.

Nasze cele:

• rozszerzenie kompetencji językowych nauczycieli poprzez udział w szkoleniach wyjazdowych i kontynuacja nauki języka po powrocie z mobilności;
              • rozwijanie kompetencji przywódczych niezbędnych do prowadzenia placówki i zarządzania nią oraz realizacji dodatkowych projektów, w których placówka uczestniczy;
              • rozwijanie metodyki pracy poprzez poznanie metody projektów STREAM.

Uczestnictwo naszego przedszkola w gminnej akredytacji jest kontynuacją dotychczasowych działań placówki w zakresie rozwijania umiejętności językowych i metodycznych kadry w oparciu o projekty Erasmus+. Do tej pory zrealizowaliśmy cztery własne akredytacje:

• Angielski od przedszkola, bogactwo dla dziecka, elastyczność i innowacje dla nauczyciela;
              • Arteterapia – łatwość i atrakcyjność poznawania języka angielskiego;
              • Rozwijam kreatywnie język angielski poznając przesłania życiowe krajów europejskich przez innowacyjne działania z bajkami;

Regulamin projektu ERASMUS + w Przedszkolu nr 7 w Zalesiu Górnym – mobilności nauczycieli.

INFORMACJE OGÓLNE

• Projekt realizowany jest w okresie od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2027 w Akredytacji Gminnej programu ‘Erasmus +na lata 2021-27.
              • W projekcie mogą uczestniczyć nauczyciele Przedszkola nr 7 w Zalesiu Górnym.
              • Projekt realizowany jest w formie mobilności nauczycieli oraz działań  wdrażających zdobyte doświadczenie po powrocie z mobilności.

GŁÓWNE CELE PROJEKTU

• Rozszerzenie kompetencji językowych nauczycieli poprzez udział w szkoleniach wyjazdowych i kontynuacja nauki języka po powrocie z mobilności;
              • Rozwijanie kompetencji przywódczych niezbędnych do prowadzenia placówki i zarządzania nią oraz realizacji dodatkowych projektów, w których placówka uczestniczy;
              • Rozwijanie metodyki pracy poprzez poznanie metody projektów STREAM.
              • Rozwijanie współpracy międzynarodowej.

UDZIAŁ

• Udział w projekcie jest dobrowolny oraz bezpłatny; realizowany ze środków Unii
              • Europejskiej.  Grant  pokrywa koszty transportu, zakupu biletów lotniczych, ubezpieczenia, wyżywienia , zakwaterowania oraz koszty szkoły/kursu.
              • Drobne wydatki uczestnicy pokrywają ze środków własnych.
              • Językiem roboczym projektu jest język angielski.

ZASADY REKRUTACJI UCZESTNIKÓW NA WYJAZDY ZAGRANICZNE

• Rekrutacji dokonuje Komisja Rekrutacyjna w składzie:

a) Dyrekcja przedszkola;

b) Koordynator projektu;

c) Przedstawiciel zespołu nauczycieli ds. projektu.

•  Komisja Rekrutacyjna sporządza listę podstawową i rezerwową kandydatów do wyjazdu.
              • Chętni  nauczyciele, w terminie ustalonym przez komisję, zgłaszają swoją kandydaturę na wyjazd.
              • Nauczyciele określają cel swojej mobilności, wybrany spośród w/w, zgłaszają termin i państwo, do którego chcieliby się udać na kurs.
              • Do rekrutacji mogą przystąpić wszyscy nauczyciele.