• Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Wiosna w ogrodzie!”

• W konkursie plastycznym „Wiosna w ogrodzie!” wzięło udział 57 dzieci z pięciu gminnych przedszkoli. Były to: Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 5,  Przedszkole nr 6, Przedszkole nr 8 i Przedszkole nr 7 z Zalesia Górnego.

W przygotowaniach dzieci do konkursu zaangażowanych było  16 nauczycielek wychowania przedszkolnego.

Komisja wyłoniła laureatów konkursu:

Kategoria I dzieci 3-4 letnie

I miejsce -  Maja P  Przedszkole nr 7

II miejsce – Zuzanna B Przedszkole nr 6

III miejsce – Hanna A Przedszkole nr 2

Kategoria II dzieci 5-6 letnie

I miejsce – Helena G Przedszkole nr 8

II miejsce – Łucja R Przedszkole 7

III miejsce – Olaf G Przedszkole nr 2

Nagrody zostaną dostarczone do placówek, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie wychowanków do konkursu.

• Zebrania Grupowe

• Zapraszamy rodziców na spotkania grupowe z nauczycielami

GR 1 Biedronki 12.05 czwartek godz.17.00

GR 2 Motylki 9.05. poniedziałek godz. 17.00

GR 3 Ważki 10.05 wtorek godz.17.00

Gr 4 Żuczki 11.05 środa godz.17.00

Gr 5 Pszczółki 5.05. czwartek godz.17.00

• Gminny konkurs plastyczny „Moja miejscowość, moja mała ojczyzna”

•

W konkursie plastycznym wzięło udział 17 dzieci z pięciu gminnych przedszkoli, z Przedszkola nr 4, Przedszkola nr 9 i Przedszkola nr 10 z Piaseczna oraz Przedszkola nr 6 z Głoskowa i Przedszkola nr 7 z Zalesia Górnego.

Komisja wyłoniła laureatów konkursu:

Kategoria I, dzieci 3-4 letnie

I miejsce - Aleksandra F, Przedszkole nr 4

II miejsce - Stanisław K, Przedszkole nr 9

III miejsce – Natalia B, Przedszkole nr 4

Kategoria II, dzieci 5-6 letnie

I miejsce - Aleksandra P, Przedszkole nr 6

II miejsce – Kacper T, Przedszkole nr 10

III miejsce - Jagoda B, Przedszkole nr 7

Gratulujemy wszystkim laureatom.

Nagrody zostaną dostarczone w tym tygodniu do placówek. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a nauczyciele podziękowania za przygotowanie wychowanków do konkursu.

• Inaguracja programu Happy Kindergarten

• "Szczęście nie zna por roku" z tym hasłem w dniu dzisiejszym nasze przedszkole jako jedna z 26 placówek w kraju przystąpiło do Miedzynarodowgo Programu Happy Kindergarten dr Natalii Guminskiej. Wszelkie działania, które w ramach projektu zostaną przez nas podjęte, maja na celu wzmocnienie w dzieciach i w nas samych pozytywnego i optymistycznego postrzegania samego siebie i rzeczywistosci.

• Modernizacja placu zabaw

• Nasze przedszkole z odnowionym placem zabaw!

Nasze przedszkolaki mogą już spędzać czas na odnowionym placu zabaw! W nowej przestrzeni znajdują się bramki do piłki nożnej czy piłkochwyty. Inwestycja zwiększyła bezpieczeństwo najmłodszych – poprzednie urządzenia były zniszczone, przez co dzieci nie mogły z nich korzystać.

Modernizacja obiektu była możliwa dzięki grantowi przyznanemu Gminie Piaseczno w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na ten cel przeznaczono 20 tys. złotych!

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronach www.raport.pse.pl iwww.wzmocnijotoczenie.pl.

• Nasze Przedszkole odnowi plac zabaw dzięki wsparciu PSE

•

Z radością informujemy, że już wkrótce nasze przedszkolaki będą mogli spędzać czas na odnowionym placu zabaw. Modernizacja obiektu jest możliwa dzięki grantowi przyznanemu Gminie Piaseczno w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na ten cel przeznaczono 20 tys. złotych!

W ramach inicjatywy zakupione zostaną m.in. bramki do piłki nożnej, tablice do koszykówki czy piłkochwyty. Potrzeba odnowienia placu zabaw wynika z jego aktualnego stanu – część obecnych urządzeń jest zniszczona, przez co dzieci nie mogą z nich korzystać. Modernizacja przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych w czasie zabawy.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane
              z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, przeczytać można na stronach
              www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl