• Nasz profil

• Historia Przedszkola

• PRZEDSZKOLE NR 7 W ZALESIU GÓRNYM

krótka historia

Pierwsze przedszkole w Zalesiu Górnym powstało w roku 1951, zorganizowane przy ul. Przebudzenia Wiosny. Dyrektorem przedszkola była p. Borkowska. Przedszkole najpierw należało do powiatu grójeckiego.

W 1952 roku należało już do powiatu Piaseczno. Nowym dyrektorem została wówczas  p. Maria Sawicka, która pełniła tą funkcję przez 26 lat do roku 1978 r. Zalesie Górne zaczęło się powoli rozwijać i po pięciu latach przedszkole zostało przeniesione bliżej stacji kolejowej, bowiem większość rodziców odbierała dzieci wracając z pracy.

W 1957 roku przedszkole zostało przeniesione do nowego budynku razem ze szkołą na ul. Sarenki 20. W 1978 roku nowym dyrektorem placówki została p. Krystyna Witkowska. Kierowała przedszkolem do 1998 roku. W tych latach p. dyrektor wraz z Komitetem Rodzicielskim rozpoczęła starania o nowe przedszkole ponieważ dzieci do przyjęcia było coraz więcej.

W roku 1998 nowym dyrektorem przedszkola została p. Jadwiga Bińkowska, która w dalszym ciągu wraz z Radą Rodziców starała się o projekt budowy nowego przedszkola. Projekt został ostatecznie wykonany i zatwierdzony.

Od 2006 roku nowym dyrektorem przedszkola została p. Elżbieta Włodarczyk, która doprowadziła do budowy nowego przedszkola przy ul. Młodych Wilcząt 7, które funkcjonuje do dziś.

Dzisiejsi wychowankowie przedszkola to często dzieci, wnuki a nawet już prawnuki tych pierwszych zalesiańskich przedszkolaczków.

„Pomóżmy dzieciom by każdy z nich stał się tym, kim stać się może”